Wycieczka do Wiślicy klas 3F i 3G

Uczniowie klasy 3F i 3G wraz ze swoimi wychowawcami p. Sylwią Pawłowską i p. Iwoną Kłos oraz p. Ewą Kowalczyk i p. Urszulą Orkisz-Wiącek w ramach jesiennej wycieczki integracyjno-kulturalnej zwiedzali zabytki Wiślicy. Oglądaliśmy niezwykle interesującą multimedialną ekspozycję ukazującą historię Wiślicy w Muzeum Archeologicznym. Zwiedziliśmy też Kolegiatę Narodzenia NMP ufundowaną przez króla Kazimierza Wielkiego oraz Dom Długosza. Uczestniczyliśmy w warsztatach pt. “Kaligrafia –  następcy Długosza” poznając historię pisma od czasów malowideł naskalnych, czyli petroglifów, poprzez hieroglify, pismo węzełkowe i inne nieodczytane formy, a skończywszy na współczesnych językach: arabskim, chińskim i łacińskim. W części praktycznej każdy z nas próbował swoich sił w pisaniu gęsim piórem. Podsumowaniem warsztatów był interaktywny quiz.