Wycieczka do Wiślicy

Dnia 17 listopada uczniowie klasy 2J i 2K wraz ze swoimi wychowawcami p. Katarzyną Tkaczuk i p. Niną Feigel oraz p. Teodozją Dymek i p. Sławomirem Mazurem w ramach jesiennej wycieczki integracyjno-kulturalnej zwiedzali zabytki Wiślicy. Była to niezwykła podróż śladami religii, kultury i historii. Oglądaliśmy niezwykle interesującą multimedialną ekspozycję ukazującą historię Wiślicy w Muzeum Archeologicznym. Zwiedziliśmy też Kolegiatę Narodzenia NMP ufundowaną przez króla Kazimierza Wielkiego oraz Dom Długosza. Uczestniczyliśmy w warsztatach pt. “Kaligrafia –  następcy Długosza” poznając historię pisma od czasów malowideł naskalnych, czyli petroglifów. W części praktycznej każdy z nas próbował swoich sił w pisaniu gęsim piórem i miał możliwość stworzenia własnej kartki kroniki. Podsumowaniem warsztatów był interaktywny quiz.