Wycieczka klas 2E i 2G do Łodzi


27 października klasy 2E (wychowawca Artur Janus) i 2G (wychowawca: Iwona Kłos) brały udział w wycieczce do Łodzi. Celem było zwiedzanie i udział w laboratoriach Centrum nauki i Techniki EC1 oraz przeprowadzanie doświadczeń w Experymentarium zlokalizowanym na terenie kompleksu Manufaktura.
EC1 to zrewitalizowane historyczne pomieszczenia Elektrowni Łódzkiej: Maszynownia, Pompownia, Kotłownia, Rozdzielnia, Chłodnia, Zmiękczalnia, które zostały zaadoptowane na potrzeby Centrum Nauki i Techniki. „Przetwarzanie energii” jest najbardziej unikatową częścią wystawy EC1. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwala prześledzić nie tylko historię tego wyjątkowego miejsca ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu. W Centrum Nauki i Techniki mogliśmy poznać rzeczywistość dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami.
Niezwykłym doświadczeniem były też pokazy w kinie sferycznym.
Po intensywnym czasie w EC1 przemieściliśmy się do Eksperymentarium, w którym każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Korzystaliśmy z interaktywnych stanowisk i eksponatów, przeprowadzaliśmy doświadczenia i prowadziliśmy obserwacje. Taka forma przyswajania wiedzy i poznawania świata wszystkim przypadła do gustu.

Opiekunami wycieczki byli: Iwona Kłos, Sylwia Pawłowska,  Artur Janus, Jacek Woć