Wycieczka do Nadleśnictwa

W dniu 26 września 2022 roku uczniowie z klas 1 G, 2 C oraz 3 C wraz z nauczycielami Urszulą Orkisz-Wiącek, Kamilą Janicką, Pauliną Odomirską i Sławomirem Mazurem byli na wycieczce w Nadleśnictwie Daleszyce. Po przyjeździe do Gospodarstwa Nasienno-Szkółkarskiego młodzież wzięła udział w warsztatach przyrodniczych „Grzyby naszych lasów” w ramach projektu przygotowanego przez Ligę Ochrony Przyrody Kielce. Każdy mógł zapoznać się z budową grzyba, nauczyć się rozpoznawania na modelach gatunków grzybów, a także dowiedzieć się, jakie występują w naszych lasach grzyby jadalne, czy trujące. Po warsztatach wszyscy uczestnicy mogli na ognisku upiec sobie kiełbaski. Następnym punktem wycieczki była wizyta w szkółce leśnej – gdzie zajęcia poprowadził leśnik pan Paweł Kosin. Uczniowie zapoznali się z cyklem wegetacyjnym „od nasiona do nasiona” pospolitych drzew leśnych – sposobach pozyskiwania nasion, segregowania nasion, wysiewu i sposobach przechowywania sadzonek. Każdy z uczestników mógł sobie zabrać do domu siewki drzew. Na koniec wycieczki pojechaliśmy do Kaczyna, aby wraz z leśnikami sadzić młode drzewka leśne. Był to bardzo udany i na pewno niezapomniany, ze względu na moc atrakcji i wrażeń, wyjazd naszych uczniów.