Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska praktyczna olimpiada dla szkół ponadpodstawowych, w ramach której uczniowie i uczennice sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji i rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.

Praktyczne wskazówki z platformy internetowej, krok po kroku prowadzą uczniów i uczennice przez realizację projektu. Nauczyciel należący do grupy Nauczyciele Zwolnieni z Teorii ma bezpłatny dostęp do szkoleń, pomocy ekspertów oraz platformy z autorskimi materiałami edukacyjnymi, które pozwalają lepiej wspierać uczniów i uczennice w ich działaniach oraz budować z nimi partnerską relację.

Takie spotkanie, które pozwoli naszej Szkole nawiązać kontakt z Fundacją Zwolnieni z Teorii odbyło się w piątek 29.09. Kilka klas przeszło ekspresowe szkolenie z zasad budowania projektu. Teraz tylko czekamy na wspaniałe inicjatywy, które będzie można zarejestrować w Olimpiadzie ZWOLNIENI Z TEORII. Działajmy .Robiąc projekt społeczny każdy zdobywa doświadczenie w zarządzaniu, prowadzeniu działań gospodarczych, rozwija własną osobowość.

Agnieszka Jachym