Koordynator wsparcia pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Szanowni Państwo
W ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego Ministerstwa Edukacji
i Nauki powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno- Doradcza będąca źródłem wiedzy teoretycznej i praktycznej przydatnej w pracy wychowawczej oraz bazą narzędzi badawczo-diagnostycznych i szkoleń (umożliwia rejestrację na szkolenia i konferencje).Serdecznie zachęcamy do korzystania z zasobów platformy: https://pwpp.uksw.edu.pl/
Na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki eksperci z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej przygotowali raport „Jak wspierać uczniów po roku epidemii?”. To materiał oparty na wynikach badań przeprowadzonych wśród uczniów, rodziców i nauczycieli w okresie od kwietnia 2020 do stycznia 2021 roku. Celem tego raportu jest przedstawienie rekomendacji, które będą pomocne przy reagowaniu systemu edukacji na wyzwania w obszarze wychowania, zdrowia psychicznego oraz profilaktyki problemów dzieci i młodzieży wynikających z przedłużającej się pandemii.  Raport jest dostępny: https://www.gov.pl/attachment/436a7159-9814-4e9c-a578-afd585faf81d

Drodzy Uczniowie, Rodzice

uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada 2021 zastąpiona jest  telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. 

Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania: