Sport w ZSE

Przez sport na Politechnikę

W dniu 25.04.2023 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską pt. ,,Przez sport na Politechnikę”. Nasi zawodnicy zdobyli 4 miejsce i godnie reprezentowali barwy ZSE. Gratulacje, za rok postaramy się o podium.

IX Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

4 kwietnia w  hali 3 LO im. C.K.Norwid rozegrane zostały IX Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 zawodników z 20 szkół z naszego regionu. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a naszą szkolę reprezentowali: Wiktor Grzela, Maciej Roman, Piotr Salwa, Norbert Ziółkowski, Dawid Kruk. Najlepszy wynik z naszej szkoły v-ce Mistrza Województwa Świętokrzyskiego w […]

ZAWODY PŁYWACKIE

W rozegranych zawodach o Mistrzostwo Kielc Szkół w Pływaniu 2 złote medale zdobyła uczennica klasy 1C naszej szkoły Karolina Sell. Karolina wystartowała na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem dowolnym zdecydowanie zwyciężając w obu konkurencjach. Gratulujemy. Zawody rozegrano 22 marca na pływalni Foka w Kielcach.

Obozy narciarsko – snowboardowe dla młodzieży Elektryka – podsumowanie

Podobnie jak w latach ubiegłych w 2023 roku już po raz 17 nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły zorganizowali obozy narciarsko – snowboardowe dla młodzieży Elektryka, który odbył się tradycyjnie w Olczy koło Zakopanego.. Ponad 80 uczestników szlifowało swoje umiejętności , a Ci którzy stawiali swoje pierwsze kroki na stoku uczyli się szusować na nartach i […]

Młodzież Elektryka wyróżniona przez Prezydenta

Trzech uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach otrzymało nagrody i stypendia Prezydenta Miasta Kielc Bogdana Wenty za szczególne osiągnięcia sportowe w 2022 roku. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury wyróżnieni zostali Hubert Romaniec i Igor Syska z klasy 1 A, którzy trenują sporty motorowe w kieleckim klubie Wena. Hubert w 2022 […]

Bieg Fair Play

W pierwszych tygodniach września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Biegu ,,Fair Play” zorganizowanym przez Polski Komitet Olimpijski, z okazji Światowego Dnia Fair Play. W tej inicjatywie wzięło udział ponad 800 uczniów naszej szkoły, którzy podczas lekcji wychowania fizycznego czynnie brali udział w/w akcji. 

I Obóz Wędrowny w Zakopanem

 50 osób z naszej szkoły wzięło udział w I Obozie Wędrownym w Zakopanem zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego.  Nasi uczniowie poznali piękno Tatrzańskiego  Parku Narodowego oraz historie z nim związane, przekazane przez panią przewodnik Katarzynę Michalik.             Wędrując po górach dotarliśmy na Rusinową Polanę, Morskie Oko, Dolinę Kościeliską, Pasmo Gubałówki, a także Nosal, Wielką Krokiew […]