Erasmus + Nasi uczniowie zdobywają wiedzę w Hiszpanii!

W dniach od 28.03.2022 do 08.04.2022 uczniowie klas trzecich naszej szkoły biorą udział w projekcie programu Erasmus+ p.t. : „Podnoszenie kompetencji zawodowych uczniów kieleckiego Zespołu Szkół Elektrycznych”.
W ramach projektu uczniowie będą uczyli się budować i programować drony w firmie Dronetools S.L.
Jest to firma specjalizująca się w produkcji dronów, znana również jako zdalnie sterowane syste my samolotowe lub RPA. Została założona w 2012 roku w celu zapewniania rozwiązań lotniczych w
odpowiedzi na potrzeby swoich klientów, oferując jednocześnie najwyższą jakość, współpracę, etykę i innowacje. Uczniowie będą zdobywali wiedzę pod okiem zespołu specjalistów od mechanizacji
prze mysłowej, mikroelektroniki, robotyki, projektowania i sterowania.
Szkolenie jest uzupełnieniem i dopełnieniem szkolnego programu nauczania w klasach o profilu technik elektronik i technik programista. Oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności uczniowie odbędą też bogate szkolenie kulturowe. 15 uczestników projektu z klas 3A, 3D, 3Dg, 3Gg, 3Bg, pod opieką nauczycieli: pani Anny Jarosińskiej i pana Andrzeja Miszczyka wyjechało w niedzielę, 27.03.2022 do Sewilli, stolicy Andaluzji.
Całość projektu koordynuje pani Bożena Legenc.
Życzymy wszystkim miłego pobytu oraz zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, przydatnych w wykonywaniu zawodu.

Całość informacji w pliku pdf