AKCJA #SADZIMY 2022

W dniu 30.09.2022 Pan Dyrektor Władysław Zaucha wraz z uczniami klasy 2F i wychowawcą klasy Panią Sylwią Pawłowską uczestniczyli w czwartej edycji ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez prezydenta RP – Andrzeja Dudę wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
Każdy z nas mógł w tym dniu wziąć drzewko i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek.

Uczniowie dowiedzieli się, że wszyscy mogą pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej, że każde drzewo to ostoja życia, miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów a dla człowieka – cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń.

Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY miał miejsce w okolicach Nowego Sącza. Tam drzewa sadziła para prezydencka.

Dziękujemy Nadleśnictwu Kielce za przekazanie sadzonek drzew leśnych.