„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

29 września w szkolnej bibliotece obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W ramach akcji uczniowie z klasy 2 F czytali z podziałem na role utwór Adama Mickiewicza „Świtezianka” .

Serdecznie dziękuję Pani Sylwii Pawłowskiej i całej jej klasie za udział w wydarzeniu.

Paulina Odomirska

Nauczyciel bibliotekarz