Erasmus+ w naszej szkole

W dniu 29.11.2022 na świetlicy szkolnej odbyła się ceremonia zakończenia II tury projektu programu Erasmus+: „Podnoszenie kompetencji zawodowych uczniów kieleckiego Zespołu Szkół Elektrycznych”. W tej turze projektu uczniowie z klas o profilu technik programista odbywali szkolenia zawodowe w Sevilli, Hiszpania. Szkolenia z programowania gier komputerowych prowadziła firma V-ART z Sevilli a odbywały się one w budynku University of Sevilla. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą zarówno w programowaniu w systemie Unity jak i w znajomości języka angielskiego. Oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności zawodowych, uczniowie zapoznali się z elementami kultury hiszpańskiej, zwiedzili trzy miasta: Sevillę, Kordobę i Malagę, podszkolili język angielski oraz nauczyli się podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim.

Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu byli nauczyciele ZSE: pan Daniel Wicherski, pan Andrzej
Miszczyk oraz pani Bożena Legenc, która koordynowała całość projektu. Po części oficjalnej na przybyłych czekał słodki poczęstunek.

Wszystkim uczestnikom wyjazdu życzymy, aby zdobyte umiejętności i doświadczenie międzynarodowe wykorzystali w przyszłej pracy zawodowej.