Programiści ZSE w Andaluzji

W dniach od 10.10.2022 do 21.10.2022 uczniowie z klasy 3D i 4Dg o profilu technik programista odbędą praktyki zawodowe w Hiszpanii, w ramach projektu Erasmus+ p.t. : „Podnoszenie kompetencji zawodowych uczniów kieleckiego Zespołu Szkół Elektrycznych”.

Uczniowie będą uczyli się projektowania i programowania gier video w firmie V-ART z Sewilli.

Aby zaprojektować taką grę należy wykazać się dużą wiedzą, poznać i umieć programować w środowisku Unity, stosować systemy prefabów, oraz importować i używać modeli 3-D. Wszystkie te umiejętności będą ćwiczone podczas praktyki.

Oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności uczniowie odbędą też bogate szkolenie kulturowe, zwiedzą zabytki Sevilli, Kordoby i Malagi.

15 uczestników projektu pod opieką nauczycieli: pani Bożeny Legenc, pana Andrzeja Miszczyka i pana Daniela Wicherskiego wyleciało z Krakowa w sobotę, 08.10.2022 do Hiszpanii.

Życzymy wszystkim miłego pobytu oraz zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, przydatnych w wykonywaniu zawodu.