Przerwa na czytanie

W środę 25 października 2023 r. Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach przystąpił do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”. Szkoła zaangażowała się w tę akcję po raz kolejny.

Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a jej celem – pokazanie dzieciom i młodzieży, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność, że zamiast spędzać każdą przerwę z telefonem komórkowym przy twarzy, można się zrelaksować, zagłębiając się w lekturze.

Uczniowie czytali samotnie lub w małych grupkach. Czytaliśmy w czasie naszych przerw w szkole. Czytaliśmy w klasach, na korytarzach i w bibliotece. Każdy czytał to co lubi. Do akcji przyłączyli się również dyrekcja, pedagodzy,pracownicy administracji oraz pielęgniarka szkolna.

W bibliotece uczniowie mogli wypożyczać książki specjalnie przygotowane do akcji, jak również korzystać z własnych, przyniesionych z domu.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji,

Paulina Odomirska