# Szkoła Pamięta

Klasa 1B w bieżącym roku przyłączyła się do akcji #Szkoła Pamięta. Naszym celem było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu i miasta. Dlatego postanowiliśmy odwiedzić miejsca pamięci narodowej w drodze na Cmentarz Partyzancki. Po drodze zatrzymaliśmy się przy płycie z podobizną Tadeusza Kościuszki, Mogile Wojciecha Bartosa Głowackiego, Tablicy upamiętniającej członków Szarych Szeregów i Armii Krajowej, Tablicy upamiętniającej pomordowanych w Katyniu i Pomniku Legionów w każdym z tych miejsc zapoznaliśmy się z historią osób i wydarzeń. Podczas spaceru każde z odwiedzonych miejsc uprzątnęliśmy z zalegających wypalonych zniczy.