Szkolna gazetka: „Echo Elektryka”

Przeprowadzone zajęcia w klasie IF, które miały miejsce w siedzibie Polskiego Radia Kielce, w Centrum Edukacji Medialnej oraz w szkole są efektem działań zajęć arteterapii. Uczniowie mieli okazję zwiedzić siedzibę Polskiego Radia Kielce, poznać zawody związane z radiem: reżyser, fotograf, serwisant, dziennikarz oraz rolę ich znaczenia w działalności radia. W Centrum Edukacji Medialnej uczniowie poznali sposób przekazu informacji od prehistorii do czasów współczesnych. Poznali jak zmieniała się technika radiowa na przełomie ostatnich dekad. Wizyta przyczyniła się do poszerzenia umiejętności i wiedzy oraz do poznania „nowinek” technologicznych. W miesiącu lutym 2023 roku klasa IF ponownie odwiedziła Centrum Edukacji Medialnej w celu poznania zasad: sposobu opracowania szkolnej gazetki. Klasa uczestniczyła w zajęciach pod opieką Pani Jolanty Białek, która doradziła i pokazała w jaki sposób poprawnie zredagować szkolną gazetkę. Uczniowie z ciekawością słuchali wskazówek Pani Joli oraz chętnie wykonywali polecenia. Do wykonania gazetki, podania tematów uczniowie zgłaszali się sami. Na początku powstał tytuł gazetki, potem zostały nadane tytuły dla poszczególnych reportaży, opracowana została szata graficzna gazetki. Uczniowie przedstawili cztery zagadnienia tematów reportaży: „Wyjazd na obóz narciarski”, Rozbudowa bloku sportowego w ZSE w Kielcach”, „Sztuczna inteligencja”, „Politechnika Świętokrzyska w Kielcach i ZSE w Kielcach – wywiad z dr inż. Zbigniewem Gawęckim”. Dopełnieniem całości gazetki jest galeria prac graficznych wykonanych przez uczniów klasy IF na lekcji plastyki (lekcje otwarte). Prace wykonane zostały techniką monotypii oraz druku wypukłego.

Urszula Jarocińska, Tomasz Baron

gazetka

12.00 KB 68 Downloads