Szkolny konkurs historyczny „KATYŃ 1940”

W ramach szkolnych obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, nauczyciele historii zorganizowali szkolny konkurs historyczny pn. “Katyń 1940”.

Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą historyczną, nie tylko o samej zbrodni katyńskiej i okolicznościach jej ujawnienia, ale także na temat agresji radzieckiej na Polskę 17 września 1939r. i polityki okupanta sowieckiego wobec Polaków. Pytania konkursowe dotyczyły również sprawy katyńskiej w okresie powojennym- na czym polegało “kłamstwo katyńskie” i jak interpretowano sprawę Katynia po rozpadzie ZSRR.

Największą wiedzą w temacie wykazali się uczniowie:

Bartosz Zapała z kl. 3Bg- I miejsce

Radosław Baryłko z kl. 3Bg- II miejsce

Kacper Grabalski z kl. 3Cg- III miejsce.

Gratulacje dla zwycięzców!!!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!