2D na Świętokrzyskim Festiwalu Nauki

W dniu 11.10.2021 klasa 2D wraz z opiekunami, panem Danielem Mierzejewskim i panią Bożeną Legenc brała udział w Świętokrzyskim Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Politechnikę Świętokrzyską. 

Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pod hasłem:  „Powrót do przyszłości: skąd przyszliśmy – gdzie jesteśmy – dokąd zmierzamy”. Oferta wydarzeń festiwalowych była bardzo zróżnicowana, tak aby każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.

Uczniowie klasy 2D o profilu technik programista brali udział w wykładzie na temat narzędzia programowania  “Unity”,  obejrzeli pokaz robotyki na którym dowiedzieli się o programowaniu łazików marsjańskich, zwiedzili pracownie optyki oraz zapoznali się z ciekawymi pracami dyplomowymi studentów wydziału informatyki o kierunku grafika komputerowa.  Uczniowie zwiedzili też budynki Politechniki Świętokrzyskiej, na której to uczelni studiuje wielu absolwentów naszej szkoły.