Marsz Katyński

W piątek 12 kwietnia 2024 r. delegacja uczniów ZSE pod opieką nauczycieli: Tomasz Majkowskiego i Roberta Majchrzyka, wzięła udział w corocznym “Marszu Katyńskim” ulicami Kielc. Był to wyraz pamięci i szacunku dla ofiar zbrodni popełnionej na elicie narodu polskiego rękami sowieckich katów, a także jako wyraz wsparcia dla obecnych na nim członków ich rodzin.

Kulminacyjnym punktem marszu było dotarcie do Skweru Pamięci Ofiar Katynia, na którym odbyła się główna uroczystość upamiętniającą 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Nasi dzielni uczniowie: Kacper Kaniewski i Stanisław Łyżwa, z dumą prezentowali sztandar “Stowarzyszenia Kielecka Rodzina Katyńska”, z którym od roku współpracujemy.

Szczególnym momentem tego wydarzenia było wystąpienie naszych uczniów: Aleksandra Łaskawskiego i Kamili Dziedzic, którzy dokonali odczytu kilku zachowanych do dziś listów będących drogą komunikacji między ofiarami zbrodni katyńskiej a ich rodzinami.