Dzień otwarty w ZSE

Za nami Dzień Otwarty. Odwiedziło nas ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych. Dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy pokazywali pracownie i sale lekcyjne. Nasi goście mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia przygotowujące do zawodów z działu przedmiotów elektrycznych i informatycznych. Była m. in. prezentacja programowania mikrokontrolerów i praca oscyloskopu (technik elektronik i elektronik). Sterowanie silnikiem indukcyjnym trójfazowym w układzie nawrotnym (technik elektryk i elektryk). Prezentacja alternatywnych źródeł energii (technik energetyk). Praca linii produkcyjnej – programowanie i montaż (technik automatyk). Prezentacja aplikacji mobilnej: „todo lista” oraz prezentacja gier i strony promującej szkołę za pomocą kiosku informacyjnego (technik informatyk). Pokaz modeli robotów Lego Spike zbudowanych i zaprogramowanych przez uczniów. (technik programista). Prezentacjom towarzyszyły rozgrywki sportowe na naszych nowych boiskach sportowych. Zaprezentowali się też nasi przyjaciele, z firm które z nami współpracują. Odwiedziły nas firmy Gecon i Elerte Poland. Byli przedstawiciele Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Wojskowej Akademii Technicznej, Multikina oraz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nauki w Zespole Szkół Elektrycznych. 
fot. Mikołaj Hyc, Sławomir Mazur