Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 

W dniu 15 marca 2024r. tradycyjnie odbył się w naszej szkole XXVI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który odbywa się w ramach Tygodnia Kultury Języka. Do zmagań ortograficznych stanęli uczniowie z województwa świętokrzyskiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z pisownią wyrazów: haładanie, chyżek, ciążba, hucpa czy hoży. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Aleksander Płachta z LO im. św. Stanisława Kostki w Kielcach. Druga lokata przypadła reprezentantce VI LO im. Juliusza Słowackiego – Nadii Zaczkowskiej. „Brązowy medal” wywalczyła Kinga Wesołowska z V LO im. ks. Piotra Ściegiennego. Jury przyznało również wyróżnienie dla Filipa Dudka z VI LO im. Juliusza Słowackiego. 

 Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy! Organizatorzy