Olimpiada OOWEE- 9 miejsce Mikołaja Wróblewskiego w ogólnopolskim finale!!!

W dniach 22-23. 02.2024r. w Mielcu odbył się finał XLVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Organizatorem olimpiady, jak co roku, była Akademia Górniczo- Hutnicza w Krakowie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Trudne, wymagające nie lada wiedzy dwie rundy kwalifikacji dały naszemu uczniowi  klasy 5b  Mikołajowi Wróblewskiemu miejsce w najlepszej 16-tce w kraju. Startował  w grupie tematycznej Automatyka.

22 lutego odbyła się część praktyczna (zaprojektowanie i rozwiązanie dwóch zagadnień problemowych), a 23 lutego część teoretyczna (trzy pytania od wykładowców z AGH). Po dwóch dniach wyczerpujących  zmagań, ogromnym wysiłku umysłowym  Mikołaj ostatecznie zajął 9 miejsce w Polsce. Dzięki zdobyciu tak wysokiej pozycji uczeń naszego Elektryka uzyskał możliwość wstępu na większość kierunków wyższych uczelni technicznych w Polsce, bez konieczności udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Sukces Mikołaja jest również sukcesem naszych nauczycieli, a w szczególności  Panów Tomasza Scendo i Zbigniewa Gawęckiego, którzy uczą na kierunku technik automatyk oraz Pana Łukasza Zawarczyńskiego, który pomagał Mikołajowi w kwestiach technicznych z zakresu studiów.


Mikołajowi Wróblewskiemu gratulujemy wyniku, a pozostałych uczniów ZSE zachęcamy do zainteresowania się olimpiadami i spróbowania swoich sił w następnych latach. To najprostsza droga,  by dostać się na wymarzone studia.