Podsumowanie Akcji „Dzień Pluszowego Misia” organizowanej przez Fundację „ Mam marzenie” 

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo – w końcu każdy z nas miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela.

Nasza Szkoła aktywnie włącza się w obchody tego święta. Z roku na rok nasza akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, bo przyświeca jej bardzo ważna misja. Chcemy, aby misie trafiły na szpitalne oddziały, aby każde dziecko znalazło swego pocieszyciela, przytulankę, która odciągnie uwagę od medycznego otoczenia.

W listopadzie prowadziliśmy zbiórkę zabawek, gier, puzzli, kredek, kolorowanek oraz wszelkich innych artykułów mogących umilić czas dzieciom, dla których szpital stał się drugim domem. Na oddziałach przebywają zarówno maluszki, dla których pluszak jest najlepszym przyjacielem, jak i starszaki aż do 18 roku życia – oni chętnie sięgną po klocki, gry, puzzle.

Dokładnie 23 listopada nasi wolontariusze przekazali zebrane dary dla Fundacji, która to dokładnie 25 listopada przekazała je małym pacjentom. Jak nietrudno się domyślić, takie podarunki wyzwalają potężną dawkę pozytywnych emocji i pozwalają choć na chwilę oderwać się od szpitalnej codzienności – wypełnionej badaniami, nierzadko bólem, strachem, ale także – obfitującej w nudę. Tego dnia zmienia się atmosfera na oddziałach – widać uśmiechy i błyszczące oczy dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom ZSE, którzy zechcieli przyłączyć się do tej akcji przekazując dzieciom, takie dary od serca a także za wszystkie trudy i poświęcony czas. 

Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego