Udział ZSE w kampanii „Mistrzowie Energii”, organizowanej przez Fundację Czyste Powietrze

W dniu 09.01.2023 na świetlicy szkolnej odbyło się wydarzenie, którego celem było przekazanie wiedzy na temat tego, dlaczego oszczędzanie energii jest istotne i na jakie sposoby można to robić.

Zaproszonym przez nas gościem i prelegentem spotkania był Pan Daniel Dziedzic wiceprezes EkoEnergia Polska, który zdradził nam przepis na oszczędności i jak efektywnie oszczędzać energię w naszych domach.

Pompa ciepła, fotowoltaika i magazyn energii – fantastyczne trio, które Cię nie zawiedzie. EkoEnergia Polska pomogła nam zaplanować inwestycję już teraz i ciesz się z korzyści w przyszłości!

Wydarzenie to jest częścią szkolnej inicjatywy ( wydarzenie, konkurs plastyczny, projekt edukacyjny ) zgłoszonym przez ZSE na Konkurs dla szkół Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Konkurs ten jest częścią kampanii „Mistrzowie Energii”, organizowanej przez Fundację Czyste Powietrze. 

Żyjąc w globalnej wiosce, trudno wyobrazić sobie świat bez smartfonów, komputerów, czy dostępu do internetu, zwłaszcza młodemu pokoleniu. Ale jeszcze trudniej wyobrazić sobie świat bez energii – mówi Wojciech Pawlak, dyrektor NASK PIB – Poprzez organizowany przez nas konkurs „Mistrzowie Energii” chcemy przypomnieć, że każde, nawet najmniejsze działanie na rzecz oszczędzania energii jest ważne. I docenić te inicjatywy, które rodzą się z energii społecznej, z pomysłowości i innowacyjności dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na: mistrzowieenergii.pl

10.01.2023 roku, w dniu oszczędzania energii, uczniowie rozprowadzili po klasach znaczki sygnalizujące – przypominające o wyłączaniu światła w pomieszczeniach oraz wyłączania listew przedłużaczy. Przy okazji rozprowadzania znaczków – sygnalizatorków, które opracował nasz uczeń, uczniowie również przypominali zasady oszczędzania energii na codzień, o których warto pamiętać we własnym domu.

W nasz pomysł i działania zaangażowała sie bardzo duża liczba uczniów. Bardzo ważne było dla nas aby dotrzeć do świadomości i sprawczości naszych uczniów, nauczycieli i ich rodzin.