Wystawa poświęcona Witoldowi Pileckiemu

Miło nam poinformować, że na terenie naszej szkoły – na parterze,  została rozmieszczona wystawa poświęcona Witoldowi Pileckiemu. Biograficzna wystawa elementarna została wypożyczona naszej szkole przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Kielcach. Opowiada o życiu i śmierci jednego z najdzielniejszych Polaków w historii Europy pierwszej połowy XX wieku. W wystawie wykorzystano zdjęcia ze zbiorów Rodziny Pileckich, Jacka Pawłowicza, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Powstania Warszawskiego, Piotra Życieńskiego.

Wystawę udostępniamy dla uczniów oraz grona pedagogicznego w ramach realizacji priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2021/2022 – „Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego”.  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się historią życia Witolda Pileckiego.

Sylwia Pawłowska, Paulina Odomirska