Zajęcia ornitologiczne

W ramach współpracy ze Świętokrzyskimi i Nadnidziańskimi Parkami Krajobrazowymi, uczniowie z klasy 2c uczestniczyli 13 grudnia w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez ornitologa z licencją obrączkarza. Mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć jak się obrączkuje ptaki, poznać kilka gatunków i przyjrzeć się im z bliska. Dowiedzieli się ciekawych informacji o pracy ornitologa. Dlaczego obrączkuje się ptaki?

Obrączkowanie ptaków to naukowa metoda polegająca na indywidualnym znakowaniu konkretnych osobników. Pozwala na identyfikację ptaka w dowolnym miejscu na świecie, zarówno żyjącego, jak i martwego czy nawet niemal rozłożonego.

Pan Damian jest ornitologiem z zamiłowania, zajmuje się ptakami od wielu lat i wiedza, którą posiada na temat ptaków jest bezcenna. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, wszyscy byli zaangażowani i wiedza w ten sposób zdobyta pozostanie na długo w pamięci. Może udział w warsztatach zachęci do naszych uczniów do zainteresowania się ornitologią?